~ RANNÍ JÓGA ~
Ranní jóga a její výhody jsou více než zřejmé. Nastartuje vás do celého pracovního dne. Ovlivní myšlenky, které vás zaštítí pro řádné fungování, projasní a utuží celkově adaptabilitu organismu na všech úrovních fungování. Vyzkoušejte třeba jógový budíček v úterý s Evčou nebo páteční ranní (pro)tažení s Markétou. Lekce začínají mezi 7:30 – 8:00. Pokud ranní vstávání není nic pro vás, mrkněte do rozvrhu, zveme vás na naše dopolední nebo obědové lekce.

~ JÓGA PRO KAŽDÉHO ~
V Grainspace si svou lekci vybere opravdu každý. Nemusíte se ničeho bát, vše přizpůsobíme vašim možnostem a zdravotnímu stavu. Není třeba si hned dávat nohu za hlavu 🙂 Na otevřené lekce se prosím přihlaste v našem rozvrhu.

~ pro vytížené
Potřebujete zklidnit mysl po náročném pondělí? Vyzkoušejte velmi jemnou jógu na dobrou noc – harmonizaci s Jaruškou Sedláčkovou.

~ pro těhotné
Jóga je čas, ve kterém se můžete zastavit, zklidnit mysl, spojit pohyb s dechem a navázat kontakt s novou bytostí, pro kterou je prostor tvého lůna celým světem. Přijďte ve čtvrtek na jemnou těhotenskou jógu s Janou King Kochánkovou.

~ pro anglicky (ne)mluvící
Experience a vinyasa style class, practicing in a gentle organic flow, centering on mind-body-spirit connection. You’ll enjoy stretching, balancing, strengthening poses while focusing on alignment of breathe with movement. Try gentle flow yoga with Angeline. Lekce je vhodná i pro anglicky nemluvící – pro zdokonalení angličtiny.

~ pro běžce
Běháte? Jóga pro běžce je úžasný způsob k lepším běžeckým výsledkům a doplnění denní rutiny běžce. Jóga funguje jako doplňkové kompenzační cvičení a předchází tak nechtěným zraněním. Cílený pohyb s maximálním uvolněním svalů, které k udržení jednotlivých pozic nepotřebujeme. Markéta vás naučí ásany, díky kterým docílíte nejen hluboké protažení svalů, ale posílení. Vyzkoušejte každý čtvrtek jógu pro běžce s Markétou.

~ pro seniory
Jak ulevit bolestem zad? Lekce jemné jógové terapie jsou zaměřené na věkovou kategorii 60+. Ukážeme vám, že radost z pohybu můžete mít v každém věku. Vždy ve středu jóga pro moudré s Jaruškou Sedláčkovou.

~ pro nevidomé
Vnímání nevidomých je stejně tak úžasné jako křehké. Jóga buduje vnitřní lešení, o které je někdy více než úlevné se opřít, když bílá hůlka i nám není k dispozici. Teprve tady má slovo smysl SMYSL. Pod vedením krásného hlasu Jarušky Sedláčkové jóga pro nevidomé ve středu v GrainSpace.

~ FELDENKRAISOVA METODA ~
Odložte tíhu myšlenek a připravíme tělo i mysl tak, aby mělo sílu a chuť plnohodnotně dny prožít 🙂 Feldenkraisova metoda nás vnímavým pohybem učí objevovat a pozorovat oblasti těla, které byly vyřazeny z pohybových vzorců. Tyto části nás naučí opět do pohybu zapojit, abychom tělo používali celé a vnímali spolupráci jeho jednotlivých částí. Ne nadarmo jsou lekce nazývány Awareness through movement (pohybem k sebeuvědomění): praxe metody zvyšuje pohybový rozsah, zlepšuje tělesné sebeuvědomění i psychický stav.

V GrainSpace učí certifikované lektorky Feldekraisovy metody, které již dlouhodobě tuto techniku studují ve Vídni. Eva Dorňáková vede lekce pro dospělé, Eliška Nejdlová se věnuje dětem.

~ PILATES ~

Metoda Pilates je cvičební systém, který harmonizuje tělo, pomáhá zlepšit koordinaci, koncetraci, svalovou sílu ale i flexibilitu a samozřejmě dýchání. Pojďte se ponořit sami do sebe, uvolnit bolest zad a znovu nalézt cestu k efektivnímu bezbolestnému pohybu. Jemný pilates vždy ve středu nebo v neděli večer s Marikou Kyselovou.

~ QIGONG ~
Qigong („či kung“) je čínské cvičení s tisíciletou tradicí. Je to cvičení jemné, harmonizační, s plynutím energie v těle i mimo něj seznamující. Zahrnuje nejrůznější sestavy cviků a statické pozice, které uvolňují napětí a vedou k rovnováze těla a mysli. Qigong působí proti bolestem zad a kloubů, zlepšuje látkovou výměnu, imunitu a celkové zdraví. Přijďte na lekce Petry Cempírkové.

V GrainSpace nabízíme i řadu dlouhodobých kurzů. Výhodou je stálá skupinka a daleko rychlejší vývoj vaší jógové praxe. Platba pak probíhá za všechny dny najednou. Pokud se na plně obsazeném kurzu náhodou uvolní místo, lze využít funkce „drop-in“, díky které se můžete v konkrétní den do kurzu připojit.

Semináře v GrainSpace se konají zpravidla o víkendu. Vyzkoušet můžete nejen ty jógové, ale i kreativní workshopy pro děti i dospělé nebo lekce psychologie. Udělejte si víkend příjemnější v našem krásném prostoru v Praze na Výtoni.

V GrainSpace si dětí velice ceníme a proto pro ně vytváříme nejen zajímavé kreativní činnosti, ale i zábavná jógová cvičení. Podívejte se na naši pestrou nabídku lekcí pro děti.

Favicon