~ JÓGA PRO KAŽDÉHO ~
V Grainspace si svou lekci vybere opravdu každý. Nemusíte se ničeho bát, vše přizpůsobíme vašim možnostem a zdravotnímu stavu. Není třeba si hned dávat nohu za hlavu 🙂 Na otevřené lekce se prosím přihlaste v našem rozvrhu.

~ pro ranní ptáčata
Ranní jóga a její výhody jsou více než zřejmé. Nastartuje vás do celého pracovního dne. Ovlivní myšlenky, které vás zaštítí pro řádné fungování, projasní a utuží celkově adaptabilitu organismu na všech úrovních fungování. Vyzkoušejte třeba jógový budíček v úterý s Evčou nebo středeční ranní jógové probuzení s Veronikou. Lekce začínají mezi 7:30 – 8:00. Pokud ranní vstávání není nic pro vás, zveme vás na dopolední jógovou pohodu s Bárou – každou středu od 11:00.

~ pro zdravá záda
Bolí vás záda, trpíte na bedra, nebo zkrátka toužíte po krásném vzpřímeném těle? A víte, že správné držení těla je důležité i pro mysl? Se vzpřímeným tělem se budete dívat na cestu před sebe (nikoliv do země nebo mobilu), lépe se bude dýchat a i sebevědomí poskočí. V pondělí v GrainSpace1 kurz s Jaruškou, čtvrtky pak v GrainSpace2 s Petrou Vodičkovou.

~ pro vytížené
Potřebujete zklidnit mysl po náročném pondělí? Vyzkoušejte velmi jemnou jógu na dobrou noc – harmonizaci s Jaruškou Sedláčkovou.

~ pro tanečnice
Dance jóga je svižná jóga oživena o taneční prvky různých stylů. Plynule se zde mísí jóga s tancem, což je příjemná změna pro všechny jogíny. Zlepší se vám koordinace pohybů a ladnost těla. Naučíte se vnímat více hudbu a propojení s ní. Přijďte ve čtvrtek od 17:00 na lekci s Norou.

~ pro běžce
Běháte? Jóga pro běžce je úžasný způsob k lepším běžeckým výsledkům a doplnění denní rutiny běžce. Jóga funguje jako doplňkové kompenzační cvičení a předchází tak nechtěným zraněním. Cílený pohyb s maximálním uvolněním svalů, které k udržení jednotlivých pozic nepotřebujeme. Markéta vás naučí ásany, díky kterým docílíte nejen hluboké protažení svalů, ale posílení. Vyzkoušejte každý čtvrtek jógu pro běžce s Markétou.

~ pro seniory
Jak ulevit bolestem zad? Lekce jemné jógové terapie jsou zaměřené na věkovou kategorii 60+. Ukážeme vám, že radost z pohybu můžete mít v každém věku. Vždy ve středu jóga pro moudré s Jaruškou Sedláčkovou.

~ pro čerstvé maminky
Kojenecká masáž
pomůže k propojení vzájemného pouta mezi maminkou a miminkem. Vhodné jsou však i pro tatínky, babičky nebo chůvy a terapeuty. V GrainSpace kurzy masáže miminek vede Matěj Dvořák, jediný muž v ČR s certifikací asociace IAIM pro masáže kojenců od 0 do 12 měsíců.

 

~ FELDENKRAISOVA METODA ~
Odložte tíhu myšlenek a připravíme tělo i mysl tak, aby mělo sílu a chuť plnohodnotně dny prožít 🙂 Feldenkraisova metoda nás vnímavým pohybem učí objevovat a pozorovat oblasti těla, které byly vyřazeny z pohybových vzorců. Tyto části nás naučí opět do pohybu zapojit, abychom tělo používali celé a vnímali spolupráci jeho jednotlivých částí. Ne nadarmo jsou lekce nazývány Awareness through movement (pohybem k sebeuvědomění): praxe metody zvyšuje pohybový rozsah, zlepšuje tělesné sebeuvědomění i psychický stav.

V GrainSpace učí certifikovaná lektorka Feldekraisovy metody, která již dlouhodobě tuto techniku studuje ve Vídni. Eva Dorňáková vede lekce pro dospělé v pondělí a ve čtvrtek v GrainSpace2 Jaselská, ve středu v GrainSpace1 na Rašínově nábřeží.

 

~ PILATES ~

Metoda Pilates je cvičební systém, který harmonizuje tělo, pomáhá zlepšit koordinaci, koncetraci, svalovou sílu ale i flexibilitu a samozřejmě dýchání. Pojďte se ponořit sami do sebe, uvolnit bolest zad a znovu nalézt cestu k efektivnímu bezbolestnému pohybu. Jemný pilates vždy ve středu nebo v neděli večer s Marikou Kyselovou.

 

~ QIGONG ~
Qigong („či kung“) je čínské cvičení s tisíciletou tradicí. Je to cvičení jemné, harmonizační, s plynutím energie v těle i mimo něj seznamující. Zahrnuje nejrůznější sestavy cviků a statické pozice, které uvolňují napětí a vedou k rovnováze těla a mysli. Qigong působí proti bolestem zad a kloubů, zlepšuje látkovou výměnu, imunitu a celkové zdraví. Přijďte na lekce Petry Cempírkové.

 

V GrainSpace nabízíme i řadu dlouhodobých kurzů. Výhodou je stálá skupinka a daleko rychlejší vývoj vaší jógové praxe. Platba pak probíhá za všechny dny najednou. Pokud se na plně obsazeném kurzu náhodou uvolní místo, lze využít funkce „drop-in“, díky které se můžete v konkrétní den do kurzu připojit.

Semináře v GrainSpace se konají zpravidla o víkendu. Vyzkoušet můžete nejen ty jógové, ale i kreativní workshopy pro děti i dospělé nebo lekce psychologie. Udělejte si víkend příjemnější v našem krásném prostoru v Praze na Výtoni.

V GrainSpace si dětí velice ceníme a proto pro ně vytváříme nejen zajímavé kreativní činnosti, ale i zábavná jógová cvičení. Podívejte se na naši pestrou nabídku lekcí pro děti.

Favicon