~~~

Jsem masérka a zároveň učitelka Feldenkraisovy metody® a jógy, milovnice pohybu a… surikati 🙂

~ spolupráce v týmu, proto GrainSpace
~ práce face-to-face a individuální pozornost, proto masáže
~ sdílení se skupin(k)ou lidí a v jejím kruhu, proto Feldenkraisova metoda a jóga
~ pohyb, proto sport, smích, radost… a nejspíš proto surikati
~ zastavení, proto na druhou stranu klid, jemnost a pozornost!

Asi před deseti lety jsem začala praktikovat jógu a pár let poté přidala masáže. Obě a další jim podobné krásné aktivity mou životní cestu postupně mění v pohádkově zelenou lesní pěšinku, na které roste čím dál víc mechu, příjemného pro lehkou a bosou chůzi, kterou bytostně miluji ☺ !

Motto, které mne řídí, je: „Chtít málo, znamená mít mnohem víc“. Dříve jsem s ním bojovala, nyní si ho užívám. Jako lev, který si v životě potřebuje na vše přijít sám, se však nesnažím nikomu nic vnucovat. I díky vlastním zkušenostem neříkám, co je a co není správné nebo špatné (ani mé motto lidem nevnucuji). V tomto přístupu mne ukotvila i Feldenkraisova metoda, jejíž prvky do všech svých činností neustále vkomponovávám:

~ při masírování, při kterých aplikuji i další metody, které jsem v životě stihla poznat, nastavuji vše podle individuálních potřeb klienta a z velké části pracuji intuitivně,
~ na lekcích jógy nechávám vše plynout: nabízím jednodušší i složitější varianty ásan, vnáším nezodpovězené otázky, nechám prostor pro vnímání těla – v pohybu i ve chvílích, kdy se tělo zdánlivě nehýbe
~ a na lekcích Awareness through movement® (Feldenkraisova metoda) nabízím klientům příležitost být pozorný k sobě i svému pohybu do morku kostí :-).

Má pěšinka je příjemně mechová především díky úrodné rodinné půdě a stínům přátelských stromů. Z těch nejdůležitejších (mechů): Lenka Kýrová, Jaruška Sedláčková, Donna Ray, Alan Questel. Ovšem já děkuji všem!

~~~

A co umí Evča za masáže?

~~~