• DĚTSKÁ JÓGA (3 – 6 let) ~ Nora Sotová
  ~ pondělí 16:15 – 17:15

  Na lekcích jógy pro děti začínám vždy tak, že si popovídáme o tom jak jsme se měly a příjemně se tak připravíme na další aktivity. Oblíbené bývá malování, které může mít různá zaměření. Děti rozvíjejí svou fantazii a zrelaxují se. Ráda si s jogínky opakuji jógové pozice tak, aby to pro ně bylo zajímavé. Ať už to znamená, že vyprávím různé příběhy a nebo hrajeme jógové hry. Hry volím tak, aby děti pracovaly ve dvojicích s kamarádem a nebo se mnou a učily se tím spolupráci a ohleduplnosti. Je dobré jogínkům dávat prostor v tom, co chtějí zrovna hrát a cvičit. Ukáže se to na jejich snaze a koncentraci. Na závěr lekce se věnujeme protažení a relaxaci na podložce. Loučíme se ve zkříženém sedu s úsměvem po tom, co jsme třely ručky o sebe a přikládaly je na oči.

        
 • POHYBOVÁ LABORATOŘ (7 – 11 let) ~ Eliška Nejdlová
  ~ úterý 16:00 – 17:00

  Základem skupinových lekcí pro Feldenkraisovy metody pro děti je bezpečné, kreativní a hravé prostředí, ve kterém s dětmi objevujeme skrze harmonický a vědomý pohyb potenciál každého z nich. Děti tyto lekce milují především proto, že jim pomáhají vnímat sebe sama úplně jiným způsobem, než jsou zvyklé. Já tyto lekce miluji proto, že mi v nich děti ukazují, jak spontánní, radostný a harmonický může být pohyb, prožitek, život.

  Lekce jsou určeny pro děti, které chtějí/potřebují:
  – vyvážit nadměrné zatížení, jemuž jsou vystavovány v rámci sportovních, tanečních či hudebních aktivit
  – rozvíjet pohybový aparát v oblasti jemné a hrubé motoriky, rovnováhy, koordinace a prostorové orientace
  – podpořit v oblasti komunikace, řeči, koncentrace, učení, emocionálního vývoje či sebeuvědomění
  – objevit vlastní potenciál a neomezené možnosti skrze pohyb a to v přátelském a přirozeném prostředí

 • MASÁŽE  MIMINEK (2-8 měsíců) ~ Matěj Dvořák
  ~ čtvrtek 9:30 – 10:30 pro miminka 2-5 měsíců
  ~ čtvrtek 10:45 – 11:45 pro miminka 5-8 měsíců 

  Pětitýdenní kurz kojeneckých masáží  pro všechny rodiče a jejich miminka. Vhodné i pro miminka se speciálními potřebami, nedonošená, hodně plačící, mají problémy s kolikami, a pro všechny jedinečné děti. Kojenecká masáž vám pomůže k propojení vzájemného pouta mezi rodičem a miminkem, k uklidnění miminka, k vyjádření vaší lásky, relaxaci, uvolnění, ke snížení poporodní deprese a mnoho dalšího.Kurz se koná jednou za 14 dní. V ceně je zahrnuta i lahvička masážního oleje. Prosím noste si s sebou ručník či plenu, kterou zakryjete podložku a nebude vám vadit, že se zamastí.

 

      

 • GRAINOHRÁTKY (2 – 5 let) ~ Týnka Lukášová Bekrová
  ~ pondělí 9:15 – 12:30 

  Nápadité hraní pro zvídavé děti a jejich rodiče, kteří se spolu s nimi na chviličku vrátí v čase a „připomenou“ si, jaké je to vidět svět dětskýma očima. Lekce inspirované osobnostmi Marie Montessori a Friedricha Fröebela jsou navrženy tak, aby se při nich vaše děti zábavnou formou komplexně rozvíjely. Na lekcích se jednak pracuje se speciálními obrázkovými kartami, které rozvíjejí poznávací, paměťové a jazykové schopnosti vašich dětí. Těšit se můžete i na práci se speciálními Montessori pomůckami, díky kterým děti rozvíjí jemnou motoriku, posilují svoji koncentraci, trpělivost a učí se spolupráci. Společně s dětmi si vyzkoušíte i zajímavá cvičení a pomůcky na rozvoj hrubé motoriky, které rozvíjejí koordinaci pohybů celého těla. Na lekcích se dozvíte, jak si můžete se svými dětmi hrát „novým“ způsobem a získáte inspiraci pro práci a hry doma. Jedna lekce je určena pro maximálně 4 děti. Délka lekce je 45 minut a začínají v 9:15, 10:00, 11:00 a v 11:45.