Dance yoga už dle názvu kombinuje jógu a tanec. Dokážu si ale představit, že hodina každého učitele bude trochu jiná. Jak je to u tebe? Je tam více jógy nebo více tance?

Je tam více jógy, kterou se snažím lehce a jednoduše roztančit. Dá se říci, že skládám sestavy tak, aby na sebe pozice navazovaly a pohyby tak byly plynulé a krásné. Naučíš se tak vnímat hudbu a přirozeně tak choreografie a sestavy více prožiješ.

Jak ses k dance yoze dostala ty sama?

Většinu svého života jsem věnovala tanci. Do jógy jsem se úplně zamilovala až při doplnění vzdělání o lektorský certifikát. Přirozeně jsem si pohrávala s tím, jak tanec a jógu propojit. Je to nový a zajímavý styl, který tě nepřestává překvapovat.

Zvládnou dance yogu i začátečnice? Nemusí se bát náročných tanečních sestav nebo balančních pozic? Je vhodná i pro lidi, kteří nemají úplně „taneční rozsah“ pohybu?

Mé lekce taneční jógy jsou nejvhodnější právě pro začátečnice! 🙂 Tím, že se na lekcích věnujeme i jin józe, pracujeme také na uvolnění a větší pružnosti těla.

U dance yogy je hodně důležitá také hudba. Jaké jsou tvoje 3 nejoblíbenější písničky, které na lekcích pouštíš? Hraješ třeba Bollywood styl? Spojení trochu indického a trochu tanečního? 

Bollywood ne, ale možná je to zajímavý nápad! Teď mám nejradši Björk – Amphibian, Sade – Jezebel a Sting – Shape Of My Heart. Používám relaxační hudbu a občas ale vyberu i odvážnější kousky.

Vedeš také lekce dance yogy pro děti – v čem jsou ty hodiny od těch dospěláckých jiné?

S dětmi máme jinou hudbu a na lekcích jde hlavně o hravé sestavy – malování prsty do prostoru tak, že využíváme co největší plochu, abychom se pořádně rozpohybovali.

Proč by jogíni měli vyzkoušet dance yogu? Co jim lekce přinese?

Dance jóga je pro jogíny výborná změna, při které si zároveň odpočinou. Je to velmi zajímavá forma pohybu a relaxace. Lekce ti přinese větší flexibilitu, ladnost v pohybu a uvolnění.

Z jakého druhu (nebo druhů) tance dance yoga vychází?

Záleží na učiteli, jakým druhem tance se inspiruje. Lekce se mohou také v čase proměňovat. Já využívám zkušeností ze studia taneční konzervatoře a inspiruji se moderním tancem, jazzem. Mám ale připravená i další různá překvapení 😊

Favicon

~ Taneční jóga pro děti (3 – 6 let) ~ čtvrtek 15:00 – 16:00
~ Dance Yoga pro dospělé ~ čtvrtek 17:00 – 18:00