Těch změn, které měnící se hladiny hormonů a rostoucí tvorek v bříšku tělu i duši matky přináší, bývá na jednu ženu víc než dost…
Pojďme na ně zkusit vyzrát trochu jinak: bez pouček a všeobecných rad, jen skrze vlastní -jedinečný- prožitek. 

Skupinové lekce Feldenkraisovy metody vytváří oporu pro to, aby si každá z nás jemně a vědomě našla pohyby, které ji svědčí, pospojovala je ve větší celky… objevila tak lehkost a radost pohybu celého já ~ takovou LEVITACI TĚLA I DUŠE. Chvíli v ní zůstáváme, aby si ji mozek zapsal a nevratně uložil.

Po pravidelné praxi objevíme pohyb kvalitnější, tedy takový, při kterém se cítíme LEHČÍ a RADOSTNĚJŠÍKonkrétněji řečeno: Feldenkraisova metoda pomáhá přizpůsobit se stádiu těhotenství, eliminuje napětí, redukuje případnou bolest.

Pokud vás tedy bolí záda – ať už v horní nebo spodní části, vnímáte nestálé emoce, zažíváte existenciální strachy, vaše trávení není, co bývalo nebo jste čistě zvědavá, přidejte se k nám!

Co tedy budeme dělat?
Budeme se hýbat, zastavovat a zase hýbat. Vše jemně, nenásilně, s pozorností.

Nejčastěji využíváme leh na boku, objevujeme oblibu ve změně poloh. Podle nálady a zvídavosti skupiny se můžeme pověnovat i polohám vsedě a na čtyřech- v tzv. kočce. Máme připraven dostatek materiálů, kterým se obložíme a bude-li potřeba, pohyby si jimi zkusíme ještě více usnadnit 🙂

Výhodou je, že s metodou lze začít v kterémkoli TT. K tomu vítáme i ženy, které se otěhotnět chystají nebo jsou krátce po porodu.

Kontraindikací je rizikové těhotenství.

Přihlásit se