Co uděláte jako první, když se probudíte?? Rozbalujete screen telefonu a checkujete všechny zprávy, mejly, Facebook, Instagram, Twitter?? Sítě sociálních médií vám svou mohutnou silou adiktivně zamotávají myšlenky. Asi netušíte, jak hodně a více vám to ovlivní den, celý den, následující den, následující dny. Neuroplasticita mozku je po probuzení největší. To znamená, že to co si vtiskneme ráno do svých návyků, se s námi povleče a nebo mi to budeme vláčet celý den.

Protáhněte tělo jemně na posteli do všech stran světových, vyšlete vděčnost už třeba “jen” tomu, že jste se probudili. Propláchněte si jeskyni ústní kokosovým olejem, oči růžovou vodou, nakrmte celé své tělo vnější olejem voňavým, já osobně kvituji na entou arnikový, rozjasní mi nejen pokožku, ale především smysly. A vaše první kroky chůzi meditační směrujte na jógu. Proč??

Ranní jóga a její výhody jsou více než zřejmé. Nastartuje vás do celého pracovního dne. Ovlivní myšlenky, které vás zaštítí pro řádné fungování, projasní a utuží celkově adaptabilitu organismu na všech úrovních fungování. Ranní praxí odejdou z těla přebytečné látky, ty tzv. toxické a tím pádem do těla může vstoupit více prány, která má ozdravující účinek. Mohutné zlepšení trávení, upravení váhových výkyvů, zlepšení krvetvorby, v organismu méně zplodin, projasněnější pleť, a při pravidelném dávkování především očista lymfatického systému a budování neochvějné obranyschopnosti.

Vstávejte s jógou, prosvětlete si mysl a pročistěte tělo. Při vstávání s kávou ruku v ruce s multitaskingem recepisujete tělu chronické a degenerativní změny. Jak říká ayurvéda, to že nejsme nemocní, neznamená, že jsme zdraví.

Cesta z jógamatky do reálného světa přináší udržitelnou satisfakci dlouhodobého charakteru a to, že se tělo stane pružnějším, je jen třešinkou na zdRAWém dortu aneb té nejzdravější závislosti vám otevírám dveře k nám  ~ krásné probouzení.

Favicon

Ochutnejte ranní jógu v GrainSpace:

~ jógový budíček v úterý s Evčou

~ ve středu pozdravy slunci s Romanou

~ ranní Feldekraisova metoda každý čtvrtek s Evou

~ páteční ranní (pro)tažení s Markétou