Člověk se zdravýma nohama během života jednou obejde celou zeměkouli. Výčet jejich schopností a dovedností je docela fascinující. Chodidlo dokáže unést velkou váhu, snést obrovskou námahu, tlumí nárazy jakékoliv intenzity, umožňuje funkční stabilitu i rovnováhou. Dlouho předtím, než začal vývoj ruky a mozku, se předkové učili správně stát a chodit. A to si určitě zaslouží pozornost.

Pojďme spolu probudit pohybovou inteligenci našich chodidel. Zkuste se procházet bosí, co nejvíce to půjde, stimulujete tak reflexní zóny chodidel a účinek ucítíte v každém orgánu. Když se naučíme dobře chodit pomocí nohou, nebudou to odnášet naše záda. Při správné aktivaci chodidel můžete ulevit bolesti kyčelních kloubů, chronické bolesti zad, srovnat tělesnou asymetrii, aktivovat funkci orgánů, ulevit bolesti ramen, a dokonce i hlavy.

Chodidla jsou nejdůležitější a bohužel i nejvíce opomíjenou částí našeho těla. Denně je zatěžujeme, drtíme v lodičkách nebo rozmazlujeme v botaskách, a přitom nosí celé naše tělo, naši osobnost. Na nohách se zrcadlí celý náš zdravotní stav. Pokud vás trápí vbočené nohy, zborcené klenby, halluxy, ostruhy, plísně, nebo si toužíte nohy preventivně hýčkat, tak vyzkoušejte pár jednoduchých ásan-cviků denně. Nohy budou jako nové, bude na ně radost pohledět a hlavně vám vaši péči vrátí v elegantní a bezbolestné chůzi. Vezměte osud do svých vlastních nohou.

(…)

Článek vzešel z rozhovoru Jarušky Sedláčkové s Terezkou Lindauerovou, celý (včetně konkrétních ásan – v obrázkové i textové podobě) jej najdete na žena.cz

Nozicky 2Nozicky 1
Nozicky 4Nozicky 3

 

 

 

 

 

Nozicky 5

~~~

~photo by fotoraf.cz
~foceno u nás v GrainSpace