KURZY A OPEN CLASS

PONDĚLÍ

16:15 – 17:15 ~ SPOKOJENÉ TĚLO s Marikou Kyselovou – OPEN CLASS
Lekce o naslouchání tělu, vnímání jeho signálů a hledání cesty  jak provést pohyb bez napětí a bolesti, s lehkostí a radostí. Cvičení vychází z pilates a jógy, a je sestaveno tak, aby vyhovovalo potřebám všech, tak aby bylo spokojeno tělo, mysl a celé naše Já.

17:30 – 18:30 ~ WHEEL YOGA s Markétou Sulejmani – OPEN CLASS
Yogawheel – kolečko na jógu krásně protáhne celé tělo, zlepší vaši koordinaci, rovnováhu a posílí střed vašeho těla (hluboký stabilizační systém). A nejen to. Je to také výborná rehabilitační pomůcka.

18:45 – 20:00 ~ SCOLI JÓGA s Veronikou Němcovou – KURZ
Budeme vytvářet v těle prostor, natahovat a prodlužovat páteř, abychom jí dopřáli uvolnění. Důležitou součástí kurzu bude i posilování (budování svalového ‘korzetu’) a protahování, aby bylo tělo více vyvážené. Restorativní pozice, dech a meditace nám pomůžou uvolnit napětí v těle i mysli, přijmout naši páteř a mít ji rádi se všemi křivkami.

20:15 – 21:15 ~ JÓGA NA DOBROU NOC s Veronikou Němcovou – OPEN CLASS
Velmi jemná lekce vhodná pro všechny, kdo si chtějí dopřát chvíli klidu, odpočinku, úplného uvolnění. Lekci završíme dlooouhou závěrečnou relaxací, která odplaví veškeré zbytky napětí a bude se vám bude krásně usínat.

ÚTERÝ

7:30 – 8:30 ~ JÓGOVÉ PROBUZENÍ s Kristýnou Styblíkovou – OPEN CLASS
Účelem této lekce bude krásně se nastartovat do nového dne tak, aby vám energie vydržela po zbytek pracovního dne. Přizpůsobíme se ranní náladě a atmosféře přes vnímání dechu a jemné probírání, od pozdravů slunci až k zábavnějším pozicím.

11:45 – 12:45 ~ POLEDNÍ JÓGA s Kristýnou Styblíkovou – OPEN CLASS
Při józe uprostřed dne občas bývá těžší se naladit, proto bude lekce o vnímání vašich potřeb. Nebudeme se pokoušet o osvícení a využijeme toho, že tělo už je od rána trochu rozhýbané, ale ještě není po celém dni unavené. Budeme se z toho snažit vytěžit příjemně strávený čas pro vaše tělo. Lekci vhodná pro začínající i pokročilé jógující.

17:30 – 18:45 ~ SCOLI JÓGA s Veronikou Němcovou – KURZ
Tento kurz se bude nést v duchu méně teorie, více praxe! Budeme aplikovat principy scoli-jógy v praxi, abyste si je zažili a osvojili. Pomocí jógových pozic se budeme učit lépe vnímat a ovládat tělo a díky tomu postupně i vědomě korigovat asymetrii.

19:00 – 20:30 ~ JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA s Veronikou Němcovou – KURZ
Skrze jógu budeme poznávat naše tělo, učit se ho lépe vnímat a ovládat a díky tomu postupně vědomě korigovat držení těla. Společně budeme usilovat o vytvoření větší rovnováhy v těle (i mysli).

STŘEDA

10:00 – 12:00 ~ VODA ŽIVÁ s Dagmar Volfovou – KURZ 16. 9. – 21. 10.
Inspirace Kontinuum Movement. Velmi jemná praxe pro hluboké uvolnění a propojení se se Sebou. Vydáme se na zvídavou a zábavnou cestu do našeho těla. Kam jde naše laskavá pozornost, tam jde i energie – probuzená „živá voda“. Během šesti setkání budeme postupně odkrývat další vrstvy, rozvíjet vnímání svého těla, porozumění sobě sama a doslova rozpouštět z buněk, co už může odejít. Pro více lehkosti v těle i v životě.

17:00 – 18:45 ~ ČAKRA JÓGA® s Šárkou Furda a Tomášem Pivoňkou – KURZ 30. 9. – 9. 12.

19:00 – 20:00 ~ FELDENKRAISOVA METODA s Evou Dorňákovou – KURZ
Již tradiční středeční lekce Feldenkraisovy metody. Pan Feldenkrais vytvořil jedinečné lekce, které pomáhají vnímat se – vnímat celé své tělo i jeho jednotlivé části, v pohybu i v zastavení. Feldenkraisova metoda je založena na vědomém a plně prožitém pohybu, který je tou nejpřirozenější cestou k pochopení našich pohybových možností.

ČTVRTEK

8:00 – 9:00 ~ RANNÍ JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA s Veronikou Němcovou – OPEN CLASS
Jógové probuzení, které Vás příjemně naladí a dodá vám energii na celý den.  Postupně jemně rozhýbeme a probudíme celé tělo, uvolníme a protáhneme páteř a svaly zatuhlé po spánku.

18:00 – 19:15 ~ FEMININ POWER YOGA THERAPY s Jaruskou Doyle – KURZ
Online kurz s naší zakladatelkou Jaruskou Doyle, která nyní žije v Irsku. 13 magických lekcí naplněných až po okraj jógou, meditacemi, relaxacemi a především rituály.

18:30 – 20:00 ~ JÓGA PRO ŽIVOT MIMO PODLOŽKU s Martinou Kemrovou – OPEN CLASS
Tahle hodina je určena těm, kdo se chtějí mít fyzicky i duševně dobře a rádi nejen na podložce, ale (hlavně) i mimo ni, a chtějí na tom pracovat. Budeme se věnovat funkčnímu pohybu, který nedbá o obrázky ásan v příručkách, ale o to, aby vám v nich bylo dobře, a abyste se s radostí a lehkostí pohybovali i „tam venku“. Výsledkem takové praxe by mohla byt větší sebejistota a klidná/klidnější mysl v jakékoli životní situaci.

20:15 – 21:15 ~ JIN JÓGA s Magdalénou Řehořovou – OPEN CLASS
Vědomé zastavení během hektického pracovního týdne, vystoupení z uspěchaného jang světa a vyrovnání proudění životních energií jin a jang. Jin jóga může být pro mnohé první meditační praxí. Je to čas, který trávíte sami se sebou. Naším záměrem je utišit mysl, být citliví sami k sobě, nalézt rovnováhu v pozicích a plynout na harmonické vlně dechu.

NEDĚLE

18:30 – 20:00 ~ KUNDALINÍ JÓGA s Hanou Ong Kar ~ OPEN CLASS
Dokážete opravdu naplno využívat svou energii? Naše tělo má velký přirozený energetický potenciál, každý máme vlastní zásobu energie, ale pracuje tato energie opravdu pro nás? Nebo ji necháváme ladem, a proto jsme často unaveni a ve stresu? Přijďte to změnit během cyklu cvičení Kundaliní jógy.

Aktuální rozvrh si můžete také stáhnout zde v pdf.

SEMINÁŘE

Jedna pecka za druhou. Semináře, které jsme zatím vypsali na září/říjen, jsou opravdu krásné, inspirující a obohacující. Přece jen, i když už třeba nechodíme do školy, září je pro nás takový další pomyslný start a příležitost zakousnout se do něčeho nového, otevřít téma, které nápadně jde kolem…mrk mrk! Těšíme se na vás.

~ PO 31. 8. – 18:00 – 20:00 ~ Jóga a ruce s Veru Němcovou
~ SO 5. 9. – 10:00 – 13:00 ~ Vyživené nervy s Dagmar Volfovou
~ NE 6. 9. – 10:00 – 13:00 ~ Ta-jemná jóga s Martinem Wagenknechtem
~ NE 6. 9. – 18:00 – 20:00 ~ online Bylinková jóga s Jaruskou Doyle a Lucií Novohradskou
~ ST 9. 9. – 18:00 – 19:30 ~ Jak na meditaci a mindfulness s Šárkou Koliášovou
~ PÁ 25. 9. – 18:00 – 20:15 ~ Vědomé válení s Evčou Dorňákovou
~ SO 17.10 – 10:00 – 14:00 ~ Zdravý spánek s Irenkou Kubicovou