Kameny jsou takovými tichými přáteli, kteří nám zpevňují půdu pod nohama nebo zdobí tělo. Prostě tu jsou. Pro někoho vztahově velmi vzdálenými, někdo bez nich neudělá krok, jiný je vnímá jako krásnou dekoraci sebe nebo svého domova, další je má v oltářku při své praxi jako nejvěrnějšího očistného pomocníka. Ať tak či onak, může se stát, že prostě jednoho dne vám přestanou být lhostejní. Kameny silně obohatily naši jógovou praxi. Vozíme je z různých koutů světa a necháváme je pracovat na energické úrovni, která je jim vlastní. Nejsou totiž jen dekorativní, i když i tento pohled na ně je velmi (pří)nosný.

Proč a jak si kámen vybrat?
Zprvu nebuďte lhostejní a začněte naslouchat volání kamenů. Neodsunujte intuici na druhou kolej a dejte průchod vztahové integritě, která může nastolit léčebný proces. Pokud si kamenů více všímáte, všimněte si také, co vám zrovna v životě chybí a přebývá, co vás tíží a těší. Výběr kamene poté můžete zvolit způsobem líbí se mi ~ může mě těšit, ale také nelíbí se mi, ale mohutně mě přitahuje ~ může mě léčit.

Co kameny umí?
Kameny mají léčivé schopnosti, harmonizační účinky, čisticí a ochranné působení. Jsou takovou jeskyní plnou překvapení, a když si v ní dovolíte malinko rozsvítit, začnete žasnout. Osobní zkušenost doplněnou o jógovou praxi máme již takovou, že oltářek bez kamenů je jako den bez jógové praxe 🙂

Jak kameny čistit a proč?
Kameny mohou absorbovat negativní energie, nebo se dokážou prostě jednoduše vydat. V takových okamžicích doporučujeme péči. Za prvé nenechávejte kdekoho vám na váš osobní kámen, na těle a v oltářku především, sahat. Sken energie druhého se vtiskává a může zanechat nepříjemnou stopu. Když kameny používáte pravidelně, nejlepší nabíjení je ve vodopádu, ale nesmutněte vy, co tuto možnost nemáte. Další možné očištění je vykuřovadly, které je navíc oboustranně velmi voňavé.

Jak kameny používat?
Nechejte si vsadit do šperku, ať už na prst, blízko k srdci, zápěstí nebo uchu, kámen, který s vámi rezonuje na jakékoliv vlně. Nebo si kamenem dekorujte svůj vlastní byt. My osobně máme oltářek, který používáme při každé jógové praxi, kterou nám kameny pomáhají roztočit aktuální téma do maximálních kmitočtů na bázi harmonizace. Při meditaci je můžete držte v dlaních a při pranájámě na ně můžete kápnout kapku esenciálního oleje, čímž prohloubíte svůj vlastní dech a účinek kamene.

Které aktuálně doporučujeme?  

  • Křišťál
    Nenajdete snad univerzálnější kámen. Říká se o něm, že je nejmocnější. Jeho energie je čistá a jasná. Chrání nás a neustále doplňuje naši energii, kterou harmonizuje. A to, za co si ho nejvíce ceníme je, že podporuje naši vnitřní sílu.
  • Ametyst
    Je to jeden z receptivních kamenů, který navozuje pocit klidu, zahání vztek a aktivně pracuje s naloženým stresem. Odbourává vzorce nezdravých závislostí a podporuje soustředěnost s rozhodností. Velmi a více se doporučuje pro kvalitní spánek.
  • Měsíční kámen
    Aktuálně náš nejoblíbenější kámen, který je zasvěcen Luně. Velmi vhodný pro ženy, protože ladí hormonální rovnováhu. Má přijímací energii a otevírá ženskou fantazii a tvořivost. Neb tvořivá žena, je žena živá. Podporuje intuici, všímavost, vnímavost a uklidňuje rozbouřené city. Hodně pomáhá ve vztahu ke kýžené rovnováze a podporuje plodnost. Říká se o něm, že pomáhá pochopit sny. Je symbolem naděje a duchovní čistoty

Nechte se minimálně inspirovat v jejich třpytu a stabilitě…
Stejně tak jako velké množství příznivců si kameny přes svou magickou moc zasloužily také stejné množství skeptiků.
Jak to tedy s nimi je?? To necháme na vaši kamenné víře 🙂