Podzimní rozvrh je plný zajímavých lekcí pro dospělé i děti! Pokud nejste fanoušci jednorázových open class, mrkněte na kompletní přehled kurzů. Víkendové jednorázové semináře jsou pro děti i dospělé a na své si přijdou jak kreativci, tak jogíni. Určitě je z čeho vybírat, co byste však určitě neměli minout? Doporučujeme:

GRAINoHRÁTKY ~ Týnka Lukášová Bekrová
pondělí dopoledne ~ 45min lekce ve skupince vždy max. 4 dětí!

Nápadité hraní pro zvídavé děti a jejich rodiče, kteří se spolu s nimi na chviličku vrátí v čase a „připomenou“ si jaké je to vidět svět dětskýma očima. Na lekcích se jednak pracuje se speciálními obrázkovými kartami, které rozvíjejí poznávací, paměťové a jazykové schopnosti vašich dětí. Těšit se můžete i na práci se speciálními montessori pomůckami, díky kterým děti rozvíjí jemnou motoriku, posilují svoji koncentraci, trpělivost a učí se spolupráci. Společně s dětmi si vyzkoušíte i zajímavá cvičení a pomůcky na rozvoj hrubé motoriky, které rozvíjejí koordinaci pohybů celého těla. Na lekcích se dozvíte, jak si můžete se svými dětmi hrát „novým“ způsobem a získáte inspiraci pro práci a hry doma. 

DĚTSKÁ JÓGA (3-6 let) ~ Nora Sotová
pondělí 16:15 – 17:15

Nováček v našem GrainSpace týmu ~ Nora Sotová povede v pondělí odpoledne hodiny pro malé děti od 3 let. Na lekcích jógy děti rozvíjejí svou fantazii a zrelaxují se. Nora si s malými jogínky opakuje jednotlivé pozice tak, aby to pro ně bylo zajímavé. Ať už to znamená, že vypráví různé příběhy, maluje nebo hraje s dětmi jógové hry. Ve hrách děti pracují ve dvojicích s kamarádem, učí se tím spolupráci a ohleduplnosti. Je dobré jogínkům dávat prostor v tom, co chtějí zrovna hrát a cvičit. Ukáže se to na jejich snaze a koncentraci. Na závěr lekce se děti věnují protažení a relaxaci na podložce.

JIN JÓGA ~ Bára Haráčová
úterý 18:30 – 20:00

Ať už jógu cvičíte nebo jste začátečníci, díky jógovým pomůckám není lekce jin jógy limitovaná téměř pro nikoho. Proč je v dnešní době jin jóga tak oblíbenou formou jógy? Kromě emoční očisty zde načerpáte hluboký klid, který si neseme všichni uvnitř, ale ke kterému se přesto většina z nás obrací jen zřídka, přestože vyživuje tělo i mysl a je nám oporou v těžkých chvílích.

DANCE YOGA ~ Nora Sotová
čtvrtek ~ 17:00 – 18:00

Dance jóga je svižná jóga oživena o taneční prvky různých stylů. Plynule se zde mísí jóga s tancem, což je příjemná změna pro všechny jogíny. Zlepší se vám koordinace pohybů a ladnost těla. Na lekcích s Norou se naučíte vnímat více hudbu a propojení s ní. Taneční jóga vám také přináší uvolnění pro tělo i mysl.

ZPĚT KE SPRÁVNÉMU DRŽENÍ TĚLA ~ Petra Vodičková
čtvrtek ~ 18:15 – 19:15

Víte, že správné držení těla je důležité i pro mysl? Se vzpřímeným tělem se budete dívat na cestu před sebe (nikoliv do země nebo mobilu), lépe se bude dýchat a i sebevědomí poskočí. Petra Vodičková vám na svých lekcích v GrainSpace2 ukáže jednoduché triky, jak udržet páteř krásně vzpřímenou a ulevit si od bolesti.

JEMNÝ PILATES ~ Marika Kyselová
středa ~ 17:30 – 18:30
Metoda Pilates je cvičební systém, který harmonizuje tělo, pomáhá zlepšit koordinaci, koncentraci, svalovou sílu ale i flexibilitu a samozřejmě dýchání. Své lekce Marika nazývá „Jemný Pilates“ nebo Pilates zdravá záda, protože je méně o síle a více o nalezení jemnosti a jednoduchosti v pohybu a vnímání sebe sama. Pojďme se ponořit sami do sebe, uvolnit bolest zad a znovu nalézt cestu k efektivnímu bezbolestnému pohybu.