Jsme největší roztleskávači vědomého pohybu, ať už mu dáte jakýkoliv kabátek (jóga, feldenkrais, pilates…), věnujte se mu s radostí. Takové praxe mají nejhlubší vliv.

Věděli jste, že 1 minuta praxe vás nakrmí na jednu hodinu?? Proto se doporučuje 24 minut denně, ve kterých nemusí být 100 pozdravů slunci, ale počítá se vše, co vás zpřítomní.

 1. Ráno si propláchněte oči vodou (nádherná je růžová, ale pozor bez alkoholu!!)
 2. Vyčistěte si zuby druhou rukou!!
 3. Propláchněte si nos konvičkou neti
 4. Promasírujte si pokožku hlavy
 5. Není nic více zpřítomňující než studená sprcha a když u toho napočítáte do 120, tak se neproměníte v ice cube, to vám slibujeme, ale vyplníte den energií, která bude zdravě “nakažlivá”
 6. Vytřepejte tělo a klidně vydejte jakékoliv zvuky
 7. Zapraktikujte si jógu, feldenkraise, nebo metodu, kterou vaše tělo zbožňuje
 8. Jděte se projít ven a našlapujte, jako kdybyste líbali svými chodidly Matku Zemi
 9. Pomozte někomu, kdo v těchto dnech trpí
 10. Sdílejte své radosti i starosti s někým, kdo vás nehodnotí a když nemáte s kým, tak vše sepište (úleva z tohoto rituálu je okamžitá)
 11. AFIRMUJTE
 12. Esenciální oleje umí vytvořit kouzelnou atmosféru a jestli nemáte, vůbec nevadí, oloupejte třeba mandarinku, slupku dejte na radiátor a dýchejte 🙂 Pokud máte, doporučujeme do difuzéru nakapat stromové vůně – borovice, jedle a obohatit je eukalyptem, citronem, pomerančem – vůněmi, které vám dělají radost a posilují imunitu
 13. Dopřejte si bylinky: na smutek, depresi i hněv uvařte čaj z třezalky, meduňky a měsíčku, pokud je více hněvu, přidejte pampelišku, či jen pampeliškový kořen. Tyto bylinky mají uklidňující účinky, popíjejte je večer – čistí mysl od chmurných myšlenek a pampeliška navíc ještě čistí játra, která můžou být zanesena nejen stravou, ale i hněvem

 

mějte se rádi, šiřte dobro a pečujte o sebe

my vám v tom nekonečně rádi pomůžeme online

opatrujte se

váš tým GrainSpace