Kurz kojeneckých masáží je velkým přínosem jak pro maminky, tak hlavně pro jejich miminka. Prvním dotekem, který miminko cítí, je už prostřednictvím něžného hlazení bříška v těhotenství. Je to už v podstatě něžné masírování, a proto je důležité přenést tento dotek co nejdříve i po narození. To aby miminko bylo nejvíce spjato se maminkou

Díky masáži je děťátko šťastné, uvolněné a krásně uklidňuje také maminku. Může pomoci dětem, které trápí bolavé bříško. Kurzy jsou vhodné i pro miminka se speciálními potřebami, nedonošená, hodně plačící a pro všechny jedinečné děti. Kojenecká masáž pomůže k vyjádření vaší lásky, relaxaci, uvolnění, ke snížení poporodní deprese a mnoho dalšího. Lekce se konají v GrainSpace 1x za 14 dní vždy ve čtvrtek dopoledneV ceně kurzu je zahrnuta i lahvička masážního oleje.

Každé miminko potřebuje individuální přístup a ty lehce větší ve věku 6-12 měsíců už jsou aktivnější a pomalu lezou takže je třeba více trpělivosti a pomoci rodičům najít správnou polohu a čas masírování. U těch menších do 5 měsíců je to snadnější, maminky nemají starosti, kam malé leze nebo zda bude nebo nebude ležet na zádech. Kojenecké masáže však nejsou jen pro maminky. Matěj na svých lekcích rád přivítá i tatínky a pak určitě těhotné budoucí maminky, které se mohou vše velmi jednoduše naučit na panence a masáže tak praktikovat hned po narození. Jednoduše tento kurz je opravdu pro všechny, kteří se starají o malé děťátka – chůvy, terapeuty i babičky. Na panence se dá všechno hezky naučit. Stejně tak se to učil i Matěj a následně to mohl přenést na svého syna, kterého masíruje i nyní, když jsou mu dva roky.

~ Matěj Dvořák: Instruktor kojeneckých masáží ~

Matěj na kojeneckých masážích hýčká ty nejmenší. Před několika lety odcestoval do irského Dublinu, kde se setkal s mnoha zajímavými lidmi, a dozvěděl se o IAIM a začal se o tuto metodu masáží kojenců zajímat. Jako dobrovolník působil v centru pro děti s Downovým syndromem. Během této zkušenosti poznal jak důležitou a nedílnou součástí života je pro kojence a jejich rodiče je DOTEK. Nyní žije opět v Čechách a po narození syna se stal certifikovaným instruktorem masáží miminek. Je jediným mužem v ČR s certifikací asociace IAIM pro masáže kojenců od 0 do 12 měsíců. A co pro něj znamenají kojenecké masáže? „Znamenají pro mě mnoho. Hřeje mě na srdci, když vidím rodiče, jak masíruje své miminko a miminko to vrací pohledem i svými pohyby. Znamenají pro mě oboustranný pocit bezpečí, lásky a spokojenosti. Přál bych si předávat své zkušenosti, protože si myslím, že masáže miminek by si měl zkusit každý z rodičů bez ohledu na věk a pohlaví. Je to pro mě velká osobní láska, ve které jsem našel to, co mě baví. Mou největší inspirací je můj syn,“ říká Matěj Dvořák.