Narodila se v Praze. Při studiu  překladatelství v Německu ukončila v roce 2006 dvouroční učitelský kurz jógy. V průběhu své učitelské praxe si uvědomila důležitost individuálního přístupu ke svým studentům a v roce 2007 absolvovala jednoroční kurz jógové terapie. Od té doby se snaží společně s manželem žít a šířit moudrost jógy a jógové terapie. Meera pobývá se svým manželem většinu  roku v jižní Indii, kde společně založili a vedou ášram Arsha Yoga Gurukulam. Tam také založili charitativní organizaci ARSHA YOGA Gurukulam Charitable Trust na podporu vzdělávání v oblasti jógy (www.arshayoga.org). Má dceru Gáyatri.

Ve svých hodinách Meera neklade důraz na fyzickou náročnost cvičení, ale spíše uvědomění si nejmenších detailů naší osobnosti a schopnost plynulého dechu a odpočinku jak při relaxaci tak i při svalovém vypětí. Jejím cílem je zprostředkovat toto vědění tak, aby mohli lidé to uvědomění, které cvičení navozuje, vnést i do svého každodenního života, a následně praktikovat jógu nejen na jejích hodinách, ale 24 h denně podle vzoru Bhagavad Gíty: Samatvam Yoga Uchyate (Jóga znamená zachování klidné mysli, ať už zažíváte radost nebo zklamání.)

Inspirací v jejím životě jí jsou osobnosti, jakými byly a jsou Mahatma Gandhi, Swami Sivananda, Swami Satyananda, Swami Dayananda Saraswati a všechny moudré osoby, jakými je mimo jiné také její babička a odbourávač ega, dcera Gayatri. V současné době se věnuje převážně klasickému indickému zpěvu a hraní na indické harmonium.

Meera je zároveň pořád Marií, která se pravidelně jako vlaštovka vracívá do Čech, přijďte se seznámit.