Zjistila jsem, že jméno Marika znamená také v jednom z překladů jasmínový květ. To asi vysvětluje proč se mi ta vůně tak líbí. Všeobecně mám ráda vůni květů a výlety do přírody, kde si květy můžu užít. Miluju  hory a výšlapy do kopců. Ráda také plavu v moři a zkoumám ryby a vnímám ticho pod hladinou. Miluju Pilates a jógu, proto jsem se rozhodla tuto lásku sdílet s ostatními. Baví mě se vzdělávat a učit se o těle a objevovat nové, a to sdílet. V podstatě jsem vždy chtěla být učitelka a tímto se mi to i splnilo . Ráda cestuju, učím se nové jazyky. Mám ráda zdravé jídlo, fajn lidi a smích.

Jak už řekl Einstein: „Život je jako jízda na kole, chceš-li si zachovat rovnováhu, musíš se hýbat“.  Nedokážu to vyjádřit lépe.  Pohyb je pro mě nástroj pro nalezení rovnováhy jak v těle, tak i v duši. Když se tělo cítí dobře, moje mysl také.  Mě na cestě znovuobjevení inteligentního a efektivního pohybu pomáhá Pilates. Pomáhá mi se znovunaučit hýbat se tak, abych tělo ušetřila zbytečné námahy a mohla se pohybovat s radostí, uvolněně  a bez bolesti zad. To co mám vyzkoušené a co mi opravdu pomáhá předávám dál tak, aby se nám všem pohybovalo a žilo s radostí. Vážím si toho, co pan Joseph Hubertus Pilates na začátku 20. století vytvořil, ale svoje lekce stavím víc na moderním pojetí a neustále se snažím vzdělávat a využívat nejnovějším poznatků fyzioterapie tak, aby byli lekce Pilates pro nás prospěšné.

V mé cestě k Pilates stáli, a jsem jim moc vděčná, učitelé z My Pilates Academy, jmenovitě Peťa Zbuzková, Petra Sojková a v neposlední řadě Gabině Němečkové, dále mne inspiruje také spirální jóga, miluju lekce Barunky Haráčové, Lenky Oravcové, neustále mě inspiruje IQ pohyb Dana Mullera a také DNS metoda pana prof. Koláře a mnohé další.