Józe se intenzivně věnuji od roku 2002, kdy jsem ji vyhledala jako alternativní způsob pohybu k tanečním tréninkům. V té době jsem se věnovala fyzicky náročnějsí formě vinjasa jógy. Cvičení ásan se stalo rychle nedílnou součástí mého života a pomalu se i její filosofie začala vkrádat do všech oblastí mého života, až jsem dospěla k rozhodnutí, že bych toto učení ráda přenášela dál. 200 hour Yoga Teacher Training jsem absolvovala na Joshi Yoga Institutu v New Yorku, kde jsem také začala učit své první hodiny ve stylu vinasa jóga. Mám to velké štěstí, že na své cestě potkávam stále další a další skvělé učitele a tak jsem postupně přešla k józe, která je více zaměřena na vnitřní prožitek s důrazem na sebepozorování. Absolvovala jsem dva moduly Svastha Yoga Therapy Training s Ganeshem Mohanem a Gunterem Niessenem. Obrovskou inspirací v Čechách je pro mě Lucie Konigová a tak jsem v roce 2018 absolvovala kurz Jóga jako vědomá cesta, který vedla spolu s Veronikou Švecovou a Alicí Červinkovou.

Na hodinách, které vedu, se snažím ve svých studentech vzbudit zájem o pohyb, který dělají a o vše, co se při něm děje. A nemusí to zrovna být “jógová” pozice. Snažím se v lidech probudit zvědavost o to, co se ve našich tělech, myslích a s naším dechem děje vlastně každý okamžik našeho života.

Z celého srdce bych zde ráda poděkovala všem učitelům, se kterými jsem se během své jógové praxe potkala a kteří mi pootevřeli tento neobyčejný svět. A zároveň děkuji všem svým studentům, neboť jsou pro mě inspirací a věčnými učiteli.

 

Certifikáty:

200 hodin Yoga Teacher Training program, Joschi Yoga Institute v New Yorku (2007)

Jóga pro těhotné (Prenatal Yoga), Integral Yoga Institute, New York (2008)

Svastha Yoga Therapy Training: Modul 1+3 (2010, 2012)

Jóga jako vědomá cesta, Akasha, Praha (2017/2018)