Pomáhám své klienty přivést k sobě, zklidnit mysl a nalézt vnitřní rovnováhu. S použitím jógových a meditačních technik jsem vaším průvodcem na cestě osobnostního rozvoje.

 

 

Čím žiju:

Pracuji jako lektor jógy, kouč a inženýr. Jóga pro mě znamená rozdávání ze srdce. Vedu individuální a skupinové lekce kundaliní jógy, organizuji semináře a festival. Vlastní jógová a meditační praxe pro mě představuje pevný základ. Každé ráno praktikuji ásany, relaxaci a meditaci v kundaliní tradici. Velmi osvobozující a terapeutická je pro mě práce s hlasem, proto často používám mantry ze sikhské tradice nebo spontánní zpěv. V józe se také neustále vzdělávám, čtu knihy a sleduji videa.

Z kundaliní jógy vychází i moje osobní pojetí koučinku. Při koučování je pro mě důležitá má vnitřní harmonie a neutralita. Klientovi pozorně naslouchám, nehodnotím a zůstávám v nadhledu nad situací.  Po 11 letech nabírání zkušeností jsem si jako hlavní techniku vybral tantrickou numerologii. Skrze výklad data narození dokážu nahlédnout hlouběji do příběhu klienta a uvidět stagnace a bloky. Pomocí otázek blok zvědomím a společně s klientem projdeme procesem transformace směrem k větší vnitřní svobodě a autonomii. Jsem klientovi oporou při hledání jiných cest a budování nových návyků.

Jako svoje další poslání vnímám možnost přinášet čistý vzduch do průmyslových provozů. Nabízím technická řešení filtračních systémů. Oslovuji zákazníky, naslouchám jejich potřebám a připravím pro ně to nejlepší technické řešení, protože mám hluboké znalosti a praxi v oboru. Můj rakouský partner dodá zařízení a česká firma provede instalaci. Díky této práci se umím dobře pohybovat v prostředí byznysu a chápat potřeby klientů.

Baví mě krátké procházky a dlouhé výlety do přírody. Rád se propojuji s živly – voda, vzduch, s ohněm v kamnech, se zemí prostřednictvím záhonů. Už jsem vypěstoval dýně, špenát, saláty, šalvěj a meduňku. Věnuji čas pomalé přípravě vlastního jídla, vaření vnímám jako rituál. Rád pracuji v lese se dřevem a taky hraju fotbal a volejbal.

Naplňuje mě trávit čas v přírodě. Aktuálně se vzdělávám v léčitelské technice Sat Nam Rasayan, která je modalitou Kundaliní jógy. Jsem skoro dva metry vysoký a rád hraji týmové sporty.