Jógu jsem poprvé okusila asi před 14 – ti lety, kdy jsem odešla do Prahy na vysokou školu. Tehdy jsem ji brala hlavně jako příjemné protažení mého těla, zvyklého na gymnastické tréninky. V průběhu let jsem ji opouštěla a znovu nacházela.

Před pěti lety jsem se přihlásila na Trenérský kury III. stupně u České akademie jógy. Zde se mi ukázala jiná, mnohem komplexnější a zajímavější stránka jógy. Jógová filozofie, jógová anatomie, Patandžaliho osmidílná stezka. Setkala jsem se zde s milými učiteli klasické jógy: Ladou Rokosovou, Mílou Mrnuštíkovou a Lenkou Oravcovou. V následujících letech jsem absolvovala i Trenérský kurz II. stupně.

V České akademii jógy jsem se také seznámila s principy vývojové kineziologie. Její propojení s ásanovou praxí jógy mě nadchlo. Relativně jednoduché věci jako správná opora a záměr, dokáží nastavit tělo do pro něj co nejvýhodnější pozice a při pravidelné praxi nás přiblížit ke správnému držení těla. Moje vlastní, gymnastikou původně příliš prohnutá záda, jsou toho důkazem.

Ve svých lekcích se tyto znalosti snažím předávat dál. V mých lekcích učím správnému dechu, neboť dech ovlivňuje psychiku i držení těla. Učím jak v jednotlivých ásanách hledat oporu a záměr. Snažím se, aby si klienti dané principy osvojili a přenesli je do běžného život.