Jóga mi přišla do života v momentě, kdy jsem hledala něco, co by mi pomohlo s mými zády. Mám skoliózu a proto jsem se rovnou přihlásila na instruktorský kurz, abych věděla, jak při cvičení se svými zády pracovat. Jóga mě nečekaně úplně pohltila a nadchla. Pomáhá mi nejen se zády: díky ní jsem vyrovnanější, učím se zklidnit, žít víc v přítomnoti, radovat se z maličkostí. Skrze jógovou praxi přes tělo postupně pronikám hlouběji a nacházím cestu sama k sobě, poznávám, kdo opravdu jsem.

Základní 200 hodinový kurz byl opravdovým začátkem mojí (nekončící) jógové cesty. Chtěla jsem se dozvědět víc o využití jógy jako terapie hlavně při potížích s páteří. Moje pátrání mě přes scoliyogu (jógu pro skoliotiky) dovedlo k Iyengar józe, které jsem okamžitě propadla hned na první lekci a brzy jsem se pustila do tříletého studia. (teď jsem ve druhém ročníku) Na Iyengar józe mě fascinuje smysl pro detail, vědomá práce s tělem při precizním nastavování pozic… ale hlavně pochopení propojení, souhry celého těla v jednotlivých pozicích. V každé lekci či praxi se dostávám sama sobě hlouběji pod kůži, a to mě moc baví. Díky Iyengar józe jsem konečně pochopila, jak se svým tělem pracovat, velmi se mi zlepšilo držení těla a moje skolióza už často téměř není vidět. Tyto poznatky z vlastní praxe s nadšením předávám svým klientům a společně pracujeme (nejen) na zdravějším držení těla. Kladu velký důraz na anatomicky správné provedení pozic a proto jsou lekce pomalejší, abychom měli dostatek času se správně nastavit. Ráda klientům dopřávám delší závěrečnou relaxaci, při které si mohou dopřát se na chvíli úplně uvolnit, zastavit se a odpočinout si.

Kouzelné Grainspace mi cvrnklo do nosu zrovna když jsem začínala jógu předávat dál. Zůstala jsem, a za tu dobu mi opravdu přirostlo k srdci. Mám velkou radost, že jsem součástí tohoto krásného místa s úžasnou atmosférou a energií a že s vámi můžu sdílet společné jógové chvilky právě tady.